Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

40. Piesza Pielgrzymka Radomska

Pielgrzymi u Matki Wychowawczyni

środa, 08 sierpnia 2018 14:09 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Pielgrzymowanie jest łaską! - powiedział podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni ks. Maciej Korczyński - ojciec duchowny seminarium. Pielgrzymi II kolumny tradycyjnie w trzecim dniu rekolekcji w drodze odwiedzili sanktuarium w Czarnej.

W homilii ks. Korczyński podkreślał, że pielgrzymowanie jest łaską. Przypomniał też, że pielgrzymka powinna uświadamiać pątnikom, że całe życie jest pielgrzymowaniem. Podkreślał również jak ważne jest odczytanie, przyjęcie i dziękowanie za tę łaskę. - Być pielgrzymem w sensie szerszym, to powołanie życiowe, które pozwala nam przechodzić z tego życia ku Bogu i odkrywanie, że w tym wszystkim towarzyszą nam: Boża łaska, Boży duch i modlitwy świętych - przede wszystkim Maryi. - przypominał duszpasterz zwracając się do pielgrzymów.

Ks. Maciej Korczyński podkreślał również, że to co dobre, wartościowe i szlachetne wymaga trudu: - Nie możliwe jest, by dobrze przeżyć życie, bez przyjęcia trudów, zmagań, wyzwań. Maryja w dzisiejszym Słowie uczy nas przede wszystkim wdzięczności:

 - Może tak jest, że często w życiu pojawia się pytanie "dlaczego?", "po co?". Są to często pytania zbędne. Jeżeli jesteśmy przekonani, że Pan Bóg nas prowadzi, że wszystko co dzieje się w naszym życiu dzieje się z Jego woli, to to co i dobre i złe, piękne, ale i trudne - całe wpisane jest w nasze życie. - przypomniał ks. Korczyński:

Pątnicy zgadzają się ze słowami, że pielgrzymowanie jest łaską:

Z corocznych odwiedzin pątników w Czarnej cieszą się mieszkańcy miejscowości. Na spotkanie pielgrzymom wyszła m.in pani Wacława:

- Jesteśmy po to, by im służyć - mówi ks. Tadeusz Skwarek z sanktuarium w Czarnej - który witał pątników przy wejściu do świątyni:

Całości homilii ks. Macieja Korczyńskiego wysłuchać można tutaj: