Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Obchody Święta Wojska Polskiego w Radomiu

wtorek, 14 sierpnia 2018 11:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Obchody odbędą się w Radomiu i regionie.

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbędą się jutro przed kościołem garnizonowym w Radomiu. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył będzie bp Piotr Turzyński. Następnie uczestnicy obchodów złożą kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości żołnierze wraz z innymi służbami mundurowymi zapraszają do udziału w rodzinnym pikniku pod nazwą „100 lat Niepodległej”, który odbędzie się na Placu Corazziego.

- Będzie dużo huku i militarne atrakcje, jakich w Radomiu jeszcze nie było - zapewniają organizatorzy. - 15 sierpnia, szczególny dzień dla polskiego wojska, rocznica Cudu nad Wisłą i postanowiliśmy, żeby ten dzień wreszcie wyglądał w sposób szczególny i okazały w naszym pięknym, stołecznym mieście Radomiu - mówi wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

W programie m.in. pokaz musztry paradnej i koncert Orkiestry Wojskowej, pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, zawody strzeleckie, konkursy z nagrodami, rowerowy tor przeszkód, pokaz tresury psów służbowych Straży Granicznej, występy artystyczne i oczywiście degustacja wojskowej grochówki. Szczególne zainteresowaniem ma wzbudzać wystawa statyczna sprzętu bojowego. - Mamy przygotowanych szereg niespodzianek, o tym nie będziemy dziś jeszcze szczegółowo mówić, bo to naprawdę będą niespodzianki, rzeczy i sprzęt, którego w Radomiu jeszcze nie było - mówi Wojciech Skurkiewicz.

Obchody zaplanowane są również w Szydłowcu. Od udziału zapraszają burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Rada Miejska w Szydłowcu. W programie obchodów m.in przemarsz, Msza św oraz koncert. O szczegółach piszemy tutaj.

 

Zapraszamy do nas: