Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Bajkowe wakacje

środa, 22 sierpnia 2018 11:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Choć w kalendarzu powoli wakacje dobiegają końca, podopieczni Centrum Nauki i Zabawy Bajka Caritas Diecezji Radomskiej mają powody do radości. Dzięki wygranemu grantowi, sierpień jest dla nich miesiącem radości, uśmiechu, nowych przyjaźni czy przełamywania własnych leków.

"Sportowy Zawrót Głowy" to kolejne realizowane zadanie w świetlicy, które pozwoliło 35 wychowankom na aktywne spędzenie wakacji. Ścianka wspinaczkowa, zajęcia na trampolinach, zawody sportowe na basenie czy kręgielni, ale także wycieczka rekreacyjna do ośrodka Emaus w Turnie oraz integracyjna z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej to tylko kilka pozycji z ich wakacyjnego planu.

- Nasz projekt to przede wszystkim codzienna dawka aktywności fizycznej, ale także dodatkowo warsztaty ekologiczne, plastyczne i kulinarne podróże po smakach świata - opowiada Paulina Zalewska z Bajki. - Wielu z naszych podopiecznych niestety spędza wakacje w mieście, głownie w blokowiskach. Często nie mają okazji nawet na wyjazd nad wodę, czy wyjście na miejscowe atrakcje, nie wspominając już o górach, mazurach czy morzu. Tak aktywnie spędzony miesiąc wakacyjny daje im mnóstwo radości, pozytywnych emocji oraz pozwoli na fajne i ciekawe wspomnienia wakacyjne - dodaje Paulina Zalewska.

Wszystkie prowadzone warsztaty, zajęcia i wyjścia są dla podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej bezpłatne.

Zapraszamy do nas: