Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

RADOM

Minister z gospodarską wizytą na budowie obwodnicy

środa, 22 sierpnia 2018 18:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Zachodnią obwodnicą Radomia przejedziemy już pod koniec października

Zachodnia obwodnica Radomia o długości 25 kilometrów powstaje w ciągu drogi ekspresowej S7. W środę, 22 sierpnia z roboczą wizytą na budowie był minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Towarzyszyli mu minister Marek Suski, wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz, szef kancelarii Marszałka Senatu minister Jakub Kowalski, radny Sejmiku Mazowieckiego Radosław Fogiel oraz przedstawiciele GDDKiA na czele z p.o. dyrektora Jackiem Grygą. Minister Andrzej Adamczyk spotkał się na briefingu z dziennikarzami i mówił o inwestycjach drogowych w Radomiu:

Minister Wojciech Skurkiewicz przypomniał o innych inwestycjach drogowych, które trwają obecnie w Radomiu. Powiedział także o planach i nadziejach Radomia związanych z drogą krajową numer 12: 

Minister Andrzej Adamczyk potwierdził prace przygotowawcze związane z budową drogi ekspresowej S12, która ma także przebiegać w przyszłości przez Radom

Minister Andrzej Adamczyk przejechał następnie odcinek obwodnicy od miejscowości Krogulcza Sucha do Jedlińska. Rozmawiał z pracownikami, potem mówił o planowanym terminie zakończenia prac oraz planach dotyczących budowy całej trasy S7, która będzie łączyła Polskę od Rabki do Gdańska:

 Minister Adamczyk zwrócił uwagę na prace w celu przyspieszenia terminu zakończenia prac wykończeniowych:

 Termin zakończenia budowy obwodnicy wyznaczony jest zgodnie z kontraktem na kwiecień 2019 roku, ale jak zapowiada Artur Kuta, dyrektor kontraktu obwodnicy zachodniej Radomia - Firma Dragados, zachodnią obwodnicą pojedziemy już może pod koniec października:

Co zostało jeszcze do wykonania na zachodniej obwodnicy Radomia?

Zachodnia obwodnica Radomia ma długość 25 kilometrów, przebiega przez powiaty: radomski i szydłowiecki, obejmuje obszar gmin Jedlińsk, Zakrzew, Wolanów , Kowala i Orońsko. Prace przy budowie trwają od 20 lipca 2015 roku. Całość projektu będzie kosztowała ponad 899 milionów złotych. Ponad 400 milionów złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej.