Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Bezpartyjni za Wojciechem Skurkiewiczem

czwartek, 23 sierpnia 2018 10:51 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. K. Piotrowska/GN Radom
Jakub Szczechowski

Byli radni Platformy Obywatelskiej, obecnie z klubu Radni Bezpartyjni, poparli wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza w walce o fotel prezydenta Radomia. 

- Radom potrzebuje zmian. Radom potrzebuje prezydenta, który będzie w stanie pozyskać środki zewnętrzne, środki centralne, przed którym będą otwarte wszystkie drzwi. Pan minister Wojciech Skukiewicz będąc kilkanaście miesięcy wysokim urzędnikiem państwowym pokazał jak te środki można pozyskać, pokazał również, że dla niego najważniejszy jest Radom, pokazał, że jest możliwa dobra współpraca ponad podziałami, dlatego moim kandydatem na prezydenta jest pan Wojciech Skurkiewicz - powiedziała radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz. Radna mówiła także, że okazało się, że prezydent Radosław Witkowski składał 4 lata temu puste obietnice. Wymieniła takie punkty programu obecnego prezydenta jak 8 tys. miejsc pracy, Radomska Strefa Gospodarcza i trasa N-S.

- Apeluję do radomian. Wybierzmy wreszcie prezydenta, który zajmie się poważnymi sprawami, który ściągnie poważne inwestycje do naszego miasta tak jak przystało na miasto ponad dwustutysięczne, a nie jakąś małą gminę. Deklaruję pełne wsparcie dla pana ministra i będę prosił o to wsparcie wszystkich radomian. Postawmy wreszcie na rozwój Radomia, żeby wyrwać go z letargu. Radom zasługuje na więcej. Więcej dla Radomia - mówił radny Marcin Kaca.

- Wiceminister Wojciech Skurkiewicz będzie gwarantem dla miasta Radomia na jego rozwój, będzie gwarantem mądrego spojrzenia na lata 2019-2023 i mamy nadzieję, że będzie gwarantem dobrych relacji zewnętrznych jak również wewnętrznych - powiedział radny Dariusz Chłopicki.

- Jestem przekonany, że nie zawiodę tego zaufania, którymi państwo dzisiaj mnie obdarzyliście - skwitował poseł Wojciech Skurkiewicz.

Radni Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Dariusz Chłopicki i Marcin Kaca poinformowali także, że będą ubiegać się o mandat radnego z listy Prawa i Sprawiedliwości.