Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

RADOM

Bezpieczna droga do szkoły

piątek, 31 sierpnia 2018 13:57 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Około 500 uchybień w okolicach szkół odnotowali mazowieccy policjanci. Mundurowi odwiedzili około tysiąca szkół na Mazowszu i sprawdzali m.in. prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych.

Dzisiaj na ulicy Warszawskiej w Radomiu w rejonie nowocześnie oznakowanego przejścia dla pieszych odbył się briefing prasowy rozpoczynający działania prewencyjno-kontrolne „Ostatni weekend wakacji” oraz inaugurujący działania prewencyjno-profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”.

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs w Radomiu podinsp. Krzysztof Bielecki przedstawił założenia rozpoczynających się działań. Apelował też do uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drogach zwłaszcza w rejonach szkół i placówek oświatowych. Zwrócił także uwagę na prawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych:

Akcja, która rozpoczęła się dziś, potrwa do poniedziałku:

- Statystyki cieszą. Dzieci i młodzież znają przepisy ruchu drogowego, a kierowcy jeżdżą ostrożnie - mówi podinspektor Stanisław Popiel z mazowieckiej "drogówki":

W weekend oraz w najbliższy poniedziałek, wraz z pierwszym dzwonkiem, policja będzie patrolować okolice szkół podstawowych i średnich.