Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

RADOM

Na Michałowie będzie bezpieczniej

środa, 05 września 2018 12:01 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na wykonanie długo oczekiwanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Mieszka I, Królowej Jadwigi i Brzustowskiej. To tam doszło do tragicznego wypadku, w którym w lipcu zeszłego roku zginęło starsze małżeństwo.

- Obecnie jest to niebezpieczne miejsce, ale kończymy z tym stanem. Chcemy rozstrzygnąć przetarg już za dwa tygodnie, by w połowie grudnia ruch w tym miejscu był już odpowiednio uregulowany. Kierowcy uzyskają bezkolizyjne przejazdy i - co ważne - ograniczymy też zapędy tych osób, które w tym miejscu często jeżdżą z nadmierną prędkością – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak:

Zgodnie z projektem, na specjalnych bramownicach zostaną zamontowane światła dostosowujące się do natężenia ruchu. Każdy pas będzie miał swój sygnalizator. Będzie też zmieniona geometria samego skrzyżowania. Zostaną wydłużone pasy do lewoskrętu z ulicy Mieszka I, a na wlocie ulicy Królowej Jadwigi powstanie wydzielony prawoskręt. Poprawiona zostanie także geometria przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

- To stosunkowo niewielka inwestycja, ale wpisująca się w pewną większą całość. Nasz cel to budowa miasta przyjaznego, miasta w którym dobrze się mieszka. Radom musi być bezpieczny i to bezpieczeństwo, podobnie jak na ulicy Szarych Szeregów chcemy poprawić też na Michałowie. Mam nadzieję, że po zamontowaniu świateł i przebudowie skrzyżowania, więcej tragicznych wypadków już tutaj nie będzie – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Otwarcie kopert w przetargu zaplanowane jest na 19 września. Prace mają się zakończyć do 15 grudnia.

Zapraszamy do nas: