Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Komisja przetargowa sprawdzi oferty

sobota, 22 września 2018 10:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/konrad.frysztak.RADOM
Weronika Chochoł

Cztery oferty, z czego jedna po terminie, wpłynęły w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy wiaduktu w ulicy Żeromskiego nad torami PKP wraz z rozbudową układu komunikacyjnego. Teraz zajmie się nimi komisja przetargowa.

Najtańsza z ofert opiewa na kwotę prawie 480 tysięcy złotych. Najdroższa z nich może kosztować miasto ponad 1 mln 180 tysięcy złotych. Na przygotowanie dokumentacji w budżecie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zarezerwowane jest 650 tysięcy złotych. - Teraz komisja przetargowa przystąpi do weryfikacji złożonych ofert. Będziemy chcieli jak najszybciej przystąpić do prac projektowych - informuje wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Istniejący wiadukt na ul. Lubelskiej będzie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy. Koncepcję przeprawy przygotowała Miejska Pracownia Urbanistyczna w Radomiu. Nowy wiadukt ma mieć szerokość około 20 metrów. Poszerzenie to pozwoli na zmieszczenie na nim czterech pasów ruchu, dwóch w każdym kierunku oraz ciągów pieszo-rowerowych. Powstaną też schody dla pieszych do ulic Siennej, Metalowej i Średniej oraz dodatkowe zejścia na peron oraz przystanki autobusowe na wiadukcie.

Wiadukt ma być gotowy w 2021 roku.

Zapraszamy do nas: