Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Pielęgniarki i położne z Prawem Wykonywania Zawodu

czwartek, 04 października 2018 16:14 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Pielęgniarki i pielęgniarze oraz położne - w sumie 45 osób odebrało podczas uroczystego wręczenia uprawnienia do wykonywania zawodu. Cała grupa, która w tym roku rozpocznie pracę liczy około siedemdziesięciu osób.

Dawniej było wręczanie czepków, zwane potocznie "czepkowaniem". Później tradycja zaginęła. Teraz pora na powrót uroczystego rozpoczęcia pracy. W czwartek, 4 października grupa pielęgniarek i pielęgniarzy oraz położnych otrzymała Prawo Wykonywania Zawodu.

Dla rozpoczynających zawodową karierę to ważny dzień. Natalia Michalska zauważa, że praca pielęgniarki jest trudna i słabo opłacana, ale także przynosząca wiele satysfakcji:

Katarzyna Szwede od zawsze chciała zostać pielęgniarką, chociaż bliscy proponowali inną drogę życiową. Marzenia z dzieciństwa wzięły jednak górę:

Wręczenie to przede wszystkim uroczyste rozpoczęcie nowej ścieżki życia, ale również zachęta do podejmowania pracy w tym zawodzie. Zainteresowanie pielęgniarstwem spada - zauważa Małgorzata Sokulska - przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Radomiu:

Trzeba docenić trud i odpowiedzialność, które towarzyszą pielęgniarkom i położnym w codziennej pracy - podkreśla Lucyna Wiśniewska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu:

Podczas uroczystego spotkania uprawnienia odebrało ponad 40 osób. W sumie otrzymało je około 70 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Podczas uroczystego wręczenia, osoby wprowadzane do zawodu poznały również zadania, prawa i obowiązki, które do nich należą. Dowiedziały się również więcej na temat odpowiedzialności zawodowej.