Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

RADOM

Nie daj się rakowi! Zbadaj piersi!

środa, 10 października 2018 11:46 / Autor: Monika Nowakowska
fot. fot. gops-parchowo.pl
Monika Nowakowska

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi - Radomski Szpital Specjalistyczny zaprasza kobiety na bezpłatną mammografię.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Jej wczesne wykrycie umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne – mammografię, USG i samobadanie piersi. Z danych Pracowni Mammografii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wynika, że wśród 100 kobiet, które wykonały badanie w ramach programu profilaktyki raka piersi u 1 - 2 wykryto niepokojące zmiany.

Z programu bezpłatnych badań mogą skorzystać panie między 50 – 69 rokiem życia, które w ciągu 2 ostatnich lat nie miały wykonywanej mammografii.

Panie, które ze względu na wiek nie uczestniczą w programie profilaktycznym, mogą wykonać bezpłatne badanie piersi (mammografię lub USG) na podstawie skierowania wydanego przez lekarza specjalistę (ginekologa, onkologa) przyjmującego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Na bezpłatne badanie mammograficzne należy się wcześniej zapisać tel. 48 361 55 51. Czas oczekiwania na badanie wynosi zaledwie kilka dni.