Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

Unieważniony przetarg

piątek, 04 października 2013 12:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

MZDiK unieważnil przetarg na ul. Młodzianowską.

Unieważniliśmy przetarg na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Decyzję tę podjęliśmy po szczegółowej weryfikacji ofert pod względem formalnym, prawnym i rachunkowym. Przewidujemy ogłoszenie nowego postępowania przetargowego na początku 2014 roku- informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.

W przetargu na budowę Młodzianowskiej oraz wiaduktu nad torami wystartowało dziewięć firm i konsorcjów, między innymi wykonawcy z Warszawy, Krakowa, Kielc i Łodzi. Koperty z ofertami otworzyliśmy 18 września. Na sfinansowanie tego zamówienia mieliśmy zarezerwowane w budżecie 60 milionów złotych, tymczasem najtańsza oferta była o wiele wyższa- dodaj Dębski. Konsorcjum dwóch firm - Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego IMB Podbeskidzie ze Skoczowa oraz Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Kielc - zaproponowało za wykonanie zamówienia 66 milionów 500 tysięcy 727 złotych i 99 groszy. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na unieważnienie postępowania przetargowego- wyjaśnia rzecznik MZDiK. Drugim powodem tej decyzji są pojawiające się informacje o możliwości uzyskania dofinansowania do tej inwestycji w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Planujemy w związku z tym rozpisać nowy przetarg na budowę Młodzianowskiej wraz z wiaduktem na początku przyszłego roku- informuje Dariusz Dębski.

Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia tej inwestycji dla układu drogowego miasta, mamy też świadomość, jak dużym będzie ona wydatkiem dla budżetu Radomia, dlatego chcemy zbudować Młodzianowską wraz z wiaduktem przy jak największym dofinansowaniu ze środków zewnętrznych oraz zorganizować roboty w taki sposób, by wiązały się z możliwie najmniejszymi utrudnieniami dla mieszkańców- mówi rzecznik MZDiK.