Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Kradzież się nie opłaciła!

wtorek, 23 października 2018 12:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp. radom.pl
Weronika Chochoł

Kradli słodycze, skarpety czy kosmetyki, Policjanci z Komisariatu II Policji w Radomiu zatrzymali trzech sprawców kradzieży sklepowych. Jednego z nich zatrzymała będąca po służbie policjantka. 

W ręce radomskich policjantów wpadli w ostatnim czasie złodzieje, którzy łupów szukali w sklepach na terenie miasta. - Mężczyźni wchodzili do sklepów, zabierali towar i wychodzili nie płacąc. Kradli różne przedmioty, m.in. skarpety, słodycze, kosmetyki o wartości w sumie kilku tysięcy złotych - mówi Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19 i 20 latkowi po osiem zarzutów kradzieży.

Trzeci z zatrzymanych to 27-letni mieszkaniec Radomia. - Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów przy ulicy Grzecznarowskiego i za kurtkę zaczął pakować różne kosmetyki. Zauważyła to policjantka z KP II po służbie, która szybko interweniowała. Pomogli jej mężczyźni, którzy robili zakupy w tym sklepie i 27-latek został zatrzymany -relacjonuje Justyna Leszczyńska. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia.