Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

RADOM

Na Obozisku będzie tężnia solankowa

piątek, 26 października 2018 10:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł

Będzie słupowa tężnia solankowa, skatepark z wylewaną płytą betonową, dwa place zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla, siłownia terenowa czy ścieżki rowerowe. Pomysł tężni narodził się podczas spotkania z mieszkańcami Oboziska. 

Koncepcja architektoniczna obiektu wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą oraz elementami małej architektury jest już gotowa. W parku na Obozisku ma powstać słupowa tężnia solankowa zasilana solanką ze szczelnego zbiornika. Oprócz tego powstanie m.in. skatepark z wylewaną płytą betonową, dwa place zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla oraz siłownia terenowa. Projekt zakłada także m.in. budowę nowych alejek i ścieżek rowerowych. Nie zabraknie nowego oświetlenia, ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych czy toalet. W planach jest również budowa miejsc postojowych od strony ulicy Parkowej.

- To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy podczas jednego ze spotkań zawnioskowali o budowę tężni solankowej - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak: 

Prace w parku na Obozisku już się rozpoczęły. Zgodnie z umową z wykonawcą, zakończą się jesienią przyszłego roku. Wtedy też tężnia zacznie działać. 

Zapraszamy do nas: