Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Minister Rafalska z wizytą w Radomiu

poniedziałek, 29 października 2018 12:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

E-zwolnienia jako jedyna forma zaświadczeń o niezdolności do pracy zaczną obowiązywać od 1 grudnia. Mówiła o tym przebywająca dzisiaj w Radomiu minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

Wprowadzenie możliwości wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej ma na celu usprawnienie i uproszczenie czynności związanych z wystawianiem zaświadczeń. W trakcie dwóch lat okresu przejściowego istniała możliwość wystawiania zaświadczeń lekarskich o niezdolności do pracy zarówno w wersji tradycyjnej – papierowej, jak i nowej – elektronicznej. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

E-zwolnienie, które wystawia lekarz, automatycznie trafia do systemu ZUS i jest w nim zapisane. Gdy lekarz wystawi e-ZLA, każdy pracodawca posiadający profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS będzie miał niemal natychmiastową wiedzę o zwolnieniu wystawionym pracownikowi. Nie musi już więc – jak przy tradycyjnej formie – sprawdzać, czy pracownik dostarczył zwolnienie w terminie 7 dni od daty jego otrzymania ani przekazywać elektronicznego zwolnienia lekarskiego do ZUS nawet wtedy, gdy płatnikiem zasiłków jest ZUS.

Minister Elżbieta Rafalska podczas pobytu w Radomiu zwiedziła budynek ZUS przy ulicy Czachowskiego. Co ją najbardziej zaskoczyło?:

Minister Rafalskiej towarzyszył Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej:

W konferencji udział wziął również Marek Suski, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. W program wizyty w regionie radomskim minister Elżbiety Rafalskiej przewiduje spotkania w Wolanowie, Jedlińsku i gmnie Jastrzębia.