Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Uwaga złodzieje!

środa, 31 października 2018 12:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto policja
Monika Nowakowska

Wzmożone kontrole na drogach, patrole na i wokół cmentarzy - radomscy policjanci i służby patrolowo-interwencyjne zwierają szyki - będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach.

Tłok, gwar i roztargnienie – na cmentarzach i wokół nich duży ruch. Radomianie kupują wiązanki i znicze. Często nie zdają sobie sprawy, że są obserwowani przez złodziei, którzy wykorzystują każdą sytuację i kradną wszystko, co da się spieniężyć. A okazji w tym czasie wiele, tym bardziej, że sporo z odwiedzających groby swoich bliskich, już dziś decyduje się na ozdobienie pomników:

Porządku i bezpieczeństwa pilnować będą służby mundurowe. W działania, poza funkcjonariuszami drogówki, włączyły się też służby patrolowo-interwencyjne. Te przede wszystkim pilnować będą porządku na cmentarzach i w ich rejonach - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji Justyna Leszczńska:

Policjanci apelują także o ostrożność podczas porządkowania grobów. Zajęci czyszczeniem płyt nagrobnych czy grabieniem liści wokół pomników, zapominamy się i pozostawiamy torebki i saszetki bez opieki. Złodzieję tylko czakają na takie sytuacje:

- Okolice cmentarzy i spory ruch pieszych to warunki do potencjalnego działania kieszonkowców czy oszustów - mówi Justyna Leszczyńska. Warto zastosować kilka cennych wskazówek dotyczących zabezpieczenia swojego mieszkania na czas wyjazdu czy zachowania się w tłumie ludzi. W zatłoczonym miejscu mogą pojawić się kieszonkowcy, którzy niezauważeni sięgają do kieszeni czy torebek. Zwracajmy także uwagę na osoby zbierające pieniądze, rzekomo na szczytny cel. Zachowajmy ostrożność, weryfikujmy informacje, które są nam przekazywane.

 Policjanci zapewnią także bezpieczeństwo na dworcach kolejowych i autobusowych, czy w środkach komunikacji publicznej.