Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Przedszkolaki świecą przykładem

środa, 07 listopada 2018 14:56 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Najmłodsi z Przedszkola Publicznego nr 11 przy ul. Kościuszki w Radomiu znają zasady ruchu drogowego. Placówkę odwiedzili dziś pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu w ramach akcji „Widoczny i bezpieczny przedszkolak”. To już 16 miejsce, do którego dotarli z odblaskowymi prezentami.

Przedszkolaki to grupa szczególna, bo to początkowi uczestnicy ruchu drogowego. Najczęściej są w towarzystwie osób dorosłych, ale zdarza się, że podczas wakacji biegają same. - Chcemy im pokazać, jak mają się zachować, szczególnie na przejściach dla pieszych - mówi Monika Kuchcik z WORD:

Andrzej Majewski opowiedział najmłodszym, jak ważne są odblaski, jak przechodzić przez przejście dla pieszych. Przypomniał też numery alarmowe:

- Ta akcja jest bardzo ważna. Już trzylatkom wpajamy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, co wolno, a czego absolutnie robić nie można - mówi wychowawczyni grupy VI Katarzyna Bialik:

 

 Poza garścią wiedzy o bezpieczeństwie, przedszkolaki otrzymały prezenty - odblaskowe małpki i węża, którego będą się kurczowo trzymać podczas wycieczek w terenie.