RADOM

Taki bieg raz na 100 lat (FOTO)

niedziela, 11 listopada 2018 14:50 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Niemal 600 osób pobiegło dziś w VI Radomskim Biegu Niepodległości. Pokonali 10 km dla uczczenia 100 lat niepodległej Polski.

- Obserwuję różnego rodzaju inicjatywy w całym kraju. Szkoły, przedszkola, miasta, wioski, wszyscy są biało-czerwoni, wszyscy śpiewają hymny, wszyscy różnego rodzaju inicjatywy podejmują. Każdy ten akcent niesie w sobie ogromną siłę, ogromną moc, ogromny ładunek patriotyzmu. To jest coś fantastycznego. I my dzisiaj staramy się nawiązać do tego. Biegacze już nie raz udowodnili, że nie są im obce tego typu wyzwania - powiedział Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom.

Tegoroczny bieg był jeszcze bardziej biało-czerwony niż zwykle. Uczestnicy założyli białe i czerwone koszulki, nie brakowało flag narodowych, biało-czerwone były numery startowe. Nawet rozgrzewka przeprowadzona została z podziałem na biel i czerwień. Przejmującym momentem był śpiew przed startem hymnu Polski. Jakie były motywacje uczestników?

Najszybciej linię mety przekroczył 36-letni Elasri Abderrahim. Bieg zajął mu 30 minut 49 sekund. Zaledwie 7 sekund później był Sergii Okseniuk z Ukrainy. Trzeci z czasem 31 minut 52 sekundy był Białorusin Alex Sanko. Tuż za podium uplasował się Kuba Gałasiewicz z RTTL ZTE Radom (33 min 48 sek). Pierwsza z kobiet była Ewa Jagielska (34 min 17 sek). Karolina Waśniewska z Biegiem Radom była 16-sta. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu.

Patronem medialnym VI Radomskiego Biegu Niepodległości było Radio Plus Radom.