Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

RADOM

Orkiestra w nowych warunkach?

środa, 21 listopada 2018 14:11 / Autor: Monika Nowakowska
foto: ROK/Radom
Monika Nowakowska

Władze miasta zapowiadają budowę Radomskiego Centrum Kultury. Placówka wybudowana zostanie w sąsiedztwie Starego Ogrodu u zbiegu ulic Mireckiego i Okulickiego.

W nowej placówce ma się mieścić przede wszystkim nowoczesna sala koncertowa dla Radomskiej Orkiestry Kameralnej, ale też multimedialna czytelnia czasopism i prasy. – Chcemy, by Radomska Orkiestra Kameralna była najlepsza w Polsce. Dziś korzysta ona z sali przy ulicy Żeromskiego, która jest w średnim stanie, jeśli chodzi o komfort przede wszystkim dla melomanów, ale też nie daje możliwości rozwoju ROK – mówi prezydent Radosław Witkowski. Radomskie Centrum Kultury, ma być więc szansą i przestrzenią dla Radomskiej Orkiestry Kameralnej - argumentuje prezydent:

Radomskie Centrum Kultury ma być też "uzupełnieniem" dla Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego. Placówka wymaga pilnego remontu. Władze miasta zarezerwowały w budżecie 300 tys. złotych na jej remont - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak:

- W projekcie budżetu Radomia na 2019 r. prezydent zarezerwował na RCK 1 mln zł. – To kwota zabezpieczona na wynik konkursu architektonicznego, który prezydent ogłosi niebawem – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. Zwycięzca konkursu dostanie w nagrodę zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowa w przyszłym roku, a od 2020 rozpoczęłaby się budowa.

Przy okazji budowy RCK konieczne będzie wprowadzenie zmian w układzie komunikacyjnym w okolicach planowanej inwestycji:

Radomskie Centrum Kultury powstanie na przełomie 2022 i 23 roku.

Zapraszamy do nas: