Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Nowi policjanci w szeregach garnizonu

czwartek, 22 listopada 2018 14:33 / Autor: Monika Nowakowska
foto: mazowiecka policja
Monika Nowakowska

Ślubowali stać na straży porządku i bezpieczeństwa – 45 nowych funkcjonariuszy wstąpiło dziś w szeregi garnizonu mazowieckiego. Teraz nowi mundurowi wyjadą na sześciomiesięczne szkolenie, gdzie poznają tajniki służby.

Policjantów przywitał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz:

Komendant życzył funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń szefa mazowieckich policjantów dołączyli się także przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu podinspektor Dariusz Brzezicki oraz ks. kanonik Mirosława Dragiel, kapelan mazowieckich policjantów.

O pracę w policji stara się coraz więcej kobiet. Wśród 45 ślubujących dziś funkcjonariuszy znalazło się też miejsce dla 9 kobiet. Największą liczbę punktów podczas egzaminu zdobyła post. Justyna Osowska uzyskując 185 punktów na 220 możliwych, która będzie pełniła służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu:

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Po szkoleniu funkcjonariusze będą pełnić służbę w 16 jednostkach naszego garnizonu, w tym 2 w Białobrzegach, 7 w Grójcu, 2 w Kozienicach oraz 11 w Radomiu.