Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

Zabłysnęli na drodze

piątek, 04 października 2013 15:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Ciepielowie odbyła się kolejna edycja kampanii społecznej „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze.

Imprezę objął patronatem Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski. W bieżącym roku jesienną edycję kampanii zorganizowano przy okazji VII Rajdu Rowerowego szlakiem Związku Gmin Nad Iłżanką, a partnerami Mazowieckiej Policji był Wójt Gminy Ciepielów i Związek Gmin Nad Iłżanką. Uczestnicy rajdu przyjechali do szkoły w Ciepielowie ubrani w kamizelki odblaskowe i kaski, promując korzystanie z tych ważnych dla bezpieczeństwa elementów wyposażenia rowerzysty. Inauguracja kampanii rozpoczęła się w Publicznym Gimnazjum w Ciepielowie. Wszystkich przybyłych powitał Wójt Ciepielowa Artur Szewczyk i Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz. Potem odbyła się prelekcja dla młodzieży poświęcona bezpieczeństwu niechronionych.
Od początku roku na terenie Mazowsza doszło do 104 wypadków z winy rowerzystów i 136 z winy pieszych. W subregionie radomskim było to odpowiednio 31 i 57 wypadków. W 2013 (styczeń-wrzesień) zginęło na Mazowszu 61 pieszych i 25 rowerzystów, natomiast w subregionie radomskim zginęło 20 pieszych i 6 rowerzystów.