Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Najmłodsi - bezpieczni!

poniedziałek, 03 grudnia 2018 12:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Kolejna tura odblasków i świecących gadżetów trafiła do uczniów. Tym razem pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu odwiedzili pierwszaków i przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 na radomskich Borkach. 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego od kilku lat prowadzi działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zaczęło się od akcji "Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny", teraz kampania trafia co coraz młodszych użytkowników ruchu drogowego - pierwszaków oraz przedszkolaków, ale również do seniorów. - Akcja ma wymiar teoretyczny, ale i praktyczny - zauważa Zbigniew Mazurkiewicz - wicedyrektor radomskiego WORD-u:

Pierwszoklasiści obejrzeli film dotyczący bezpieczeństwa na drodze, odpowiadali na pytania, chwalili się wiedzą na temat poprawnych i niepoprawnych zachowań w ruchu drogowym. Na koniec dostały odblaski i złożyły obietnicę używania ich. Uczniowie zerówek również wzięły w krótkiej prelekcji, otrzymały odblaskowe pluszowe słoniki oraz węże, dzięki którym będą mogły czuć się bezpiecznie podczas szkolnych spacerów. Dzieci mimo młodego wieku o bezpieczeństwie na drodze wiedzą sporo, deklarują również, że swoją wiedzą będą dzieliły się z najbliższymi: 

Uczniowie od najmłodszych klas biorą udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. - Systematyczne omawianie tematu wyrobi w dzieciach nawyk noszenia odblasków - ma nadzieję Małgorzata Szust - nauczyciel nauczania początkowego: 

 Z wizyty przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego cieszy się Marek Sternalski - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomiu: