Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Pod młotek poszło ponad 40 bombek

niedziela, 16 grudnia 2018 00:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ozdabiane tydzień temu, dziś poszły pod młotek - w Radomiu już po raz jedenasty odbyła się świąteczna aukcja bombek malowanych przez radomskich parlamentarzystów, samorządowców i sportowców.

Radomianie i tym razem nie zawiedli i pokazali, że mają gorące serca i grube portfele. Dzięki wrażliwości i otwartości na pomoc potrzebującym wylicytowali ponad 40 bombek za ponad 16 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację 3 - letniego Pawełka Krajewskiego. Chłopiec cierpi z powodu czterokończynowego porażenia mózgowego i ciężkiej lekoopornej padaczki.

Licytacją rozpoczęła się od prezentacji bombek wykonanych przez Pawełka i jego rodziców. Ozdoby osiągnęły kwotę 1 100 zł. Wysoko poszybowały także „ceny” bombek namalowanych przez dyrektora radomskiej Caritas i zespołu  -1200 zł., prezesa MOSiR Grzegorza Jandułę - 1 tys. zł., Michała Budzisza, artysty plastyka Łaźni - 900 zł. Wiceprezydent Konrad Frysztak z żoną Klementyną i trzyletnim Jerzykiem namalowali bombki za 800 zł, ale o 100 zł. przebiły je ozdoby wykonane przez posła Andrzeja Kosztowniaka i żonę Małgorzatę.

Licytujących nie brakowało. Bombkę Pawła - za tysiąc sto złotych - kupili Teresa i Jarosław Pawlikowie:

Radomianie nie szczędzili pieniędzy, bo jak zgodnie powtarzają, liczy się cel, na jaki zostana one przeznaczone. Rekordową kwotę 1 200 złotych za bombkę namalowaną przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego zapłacił Lech Barszcz. To już jedenasta bombka prezydencka w jego obszernej kolekcji:

Swoją bombkę wylicytował także były prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak z żoną:

Cztery bombki wylicytował Michał Ziomy z firmy Sorter. Jak mówi, każda z nich znajdzie swoje miejsce:

Swoją cegiełkę dołożyła także radomska Caritas - mówi jej dyrektor ks. Robert Kowalski:

Rodzice Pawełka Krajewskiego są zaskoczeni hojnością licytujących oraz wdzięczni za okazane zrozumienie i wsparcie:

Z wyników aukcji zadowolona jest też współorganizatorka akcji - dyrektor Łaźni Beata Drozdowska:

Akcja "Przyjaciele Dzieciom", której współorganizatorem jest radomska Caritas, odbyła się już po raz jedenasty. Dodajmy,  że swojego nabywcę znalazła również bombka Radia Plus Radom namalowana przez naszego kolegę z redakcji Michała Kaczora. To jedyna - medialna, która została sprzedana.

Licytacja odbyła się w przerwie koncertu gwiazdkowego, w którym wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wystąpiła znakomita Kapela ze Wsi Warszawa. Zespół gra muzykę sięgającą do ludowych korzeni i przetworzoną w nowoczesny, awangardowy sposób, obficie czerpiąc z tradycji głównie Mazowsza.

Zapraszamy do nas: