Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Czy Karol Semik będzie radnym?

wtorek, 08 stycznia 2019 12:04 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Wiceprezydent Karol Semik wciąż nie przyjął mandatu radnego radomskiej rady miejskiej. Czy to zrobi?

Mandat radnego przyjęli, a następnie zrzekli się go obecni wiceprezydenci - Konrad Frysztak i Jerzy Zawodnik. Podobnie zrobił Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta miasta.

W przypadku Karola Semika sytuacja jest nieco inna. Wiceprezydent ds. kultury i oświaty nie został radnym "w pierwszym wyborze", a dopiero po rezygnacji Jerzego Zawodnika. W związku z tym nieprzerwanie pełni funkcję zastępcy Radosława Witkowskiego.

Ewentualne przyjęcie mandatu radnego wymusza na nim rezygnację ze stanowiska wiceprezydenta miasta. Czy zdecyduje się na ten krok?

- Mam trzy miesiące od otrzymania postanowienia komisarza wyborczego i ten okres biegnie od dnia 3 stycznia, czyli muszę podjąć decyzję do końca marca, żeby w kwietniu ewentualnie złożyć ślubowanie - mówi wiceprezydent Karol Semik.

Na pytanie, czy bierze pod uwagę przyjęcie mandatu radnego, odpowiada krótko: "Rozważam".

Jeśli Karol Semik zostanie radnym, powstanie wakat na stanowisku wiceprezydenta ds. kultury i oświaty. Na giełdzie nazwisk pojawiają się Anna Ostrowska, Katarzyna Kalinowska czy też kandydat Prawa i Sprawiedliwości - przy ewentualnym podjęciu współpracy.

Zapraszamy do nas: