Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

RADOM

Nietrafiona lokalizacja?

czwartek, 24 stycznia 2019 11:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Lokalizacja bloku z mieszkaniami na wynajem dla młodych małżeństw jest nietrafiona - uważają radni ze wszystkich opcji, również Platformy Obywatelskiej. Innego zdania są jednak władze Radomia. Inwestycja planowana jest na działce u zbiegu Narutowicza i Chałubińskiego.

Sprawą mieli się zająć na ostatnim posiedzeniu radomscy radni. Jednak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak zdjął projekt uchwały w tej sprawie z porządku obrad. Szef klubu radnych PiS Dariusz Wójcik uznał decyzję władz miejskich za słuszną:

Również radny Kazimierz Woźniak z Radomian Razem wyraził przekonanie, że lokalizacja bloku w tej części miasta jest zła:

Wątpliwości związane z lokalizacja planowanej inwestycji ma również radny Wiesław Wędzonka z Platformy Obywatelskiej:

Wiceprezydent miasta Konrad Frysztak informuje z kolei, że zostanie przygotowana jeszcze jedna uchwała, w której zostanie przedstawiony kompleksowy plany budowy mieszkań dla młodych radomian.

Przypomnijmy, że przy zbiegu Narutowicza i Chałubińskiego (na parkingu i w pobliżu stacji z linią średniego napięcia) ma powstać blok z mieszkaniami na wynajem dla młodych małżeństw. W 6-kondygnacyjnym budynku ma powstać 36 mieszkań, w których mogłoby zamieszkać około 110 osób.

Dodajmy, że Konrad Frysztak zapowiedział, że przedstawi dwie lokalizacje i będzie do obu tych lokalizacji wspólnie przekonywać radnych. Czy chodzi o działkę, na której znajduje się boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, tuż za halą gimnastyczną Zespołu Szkół Budowlanych?