Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Goretti, dziewica i męczennica
Dziś jest: 05 lipca 2020

RADOM

Pomoc społeczna się wykrwawia

czwartek, 24 stycznia 2019 15:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Będą protestowali pracownicy pomocy społecznej

25 stycznia w całej Polsce odbędzie się akcja protestacyjna pracowników pomocy społecznej pod hasłem: „Pomoc społeczna się wykrwawia”. Zamiast przyjść do pracy - pracownicy pomocy społecznej mają honorowo oddawać krew lub wziąć urlop na żądanie. Do akcji mają także przystąpić pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Jak w piątek, 25 stycznia będzie czynny radomski MOPS zapytaliśmy dyrektora ośrodka Marcina Gierczaka:

   Na godzinę 7. 30 zapowiedziana jest w piątek, 25 stycznia przed siedzibą RCKiK przy ul. Limanowskiego zbiórka pracowników socjalnych i pomocy społecznej, którzy będą honorowo oddawali krew. 

MOPS oraz zespoły pracy socjalnej w Radomiu mają być jutro czynne od godz. 7. 30 do 15. 30. 

Pracownicy socjalni domagają się zmian w prawie, m.in. zrównania wynagrodzeń w jednostkach pomocy społecznej z wynagrodzeniami w urzędach gminnych, powiązanej z płacą minimalną przejrzystej ścieżki awansu zawodowego, dodatkowych 10 dni urlopu wypoczynkowego, ale także gwarancji bezpieczeństwa osobistego i cyklicznych szkoleń w zakresie bezpieczeństwa. Wnioskują też o wzrost dodatku terenowego, który wynosi 250 złotych oraz uzależnienia go od przeciętnego wynagrodzenia.

Zapraszamy do nas: