Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Zatrzymani w pościgu

niedziela, 03 lutego 2019 10:59 / Autor: Monika Nowakowska
foto: policja/Radom
Monika Nowakowska

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz 1 Komisariatu Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy szaleli renaultem po ulicach Radomia. 22 -u i 32-latek trafili do policyjnego aresztu.

Podczas służby mundurowi zauważyli na ul. Kieleckiej renaulta, który nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu auta do kontroli. Gdy kierowca zorientował się, że ma do czynienia z policją, zaczął uciekać nie zważając na czerwoną sygnalizację świetlną. Policjanci poinformowali dyżurnego radomskiej komendy o pościgu i pojechali za uciekającym renaultem.

Gdy dojechali do ul. Wernera, drogę uciekającemu kierwocy zajechali policjanci z KP1 w Radomiu i zmusili do zjazdu w ulicę Mokrą. Ucieczka zakończyła się na ul. Czarnieckiego, gdzie uciekający samochód wypadł z jezdni i znalazł się na pasie zieleni. Kierowcę (22 lata) zatrzymali mundurowi z „jedynki”, a pasażera (32 lata) policjanci z SPPP-u, którzy by dostać się do pojazdu musieli wybić szybę, ponieważ mężczyźni zatrzasnęli się od środka i próbowali odjechać z miejsca zdarzenia.

W czasie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli m.in. podejrzane „zawiniątka” z białym proszkiem. Okazało się także, iż pasażer samochodu poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Radomiu i Prokuraturę Rejonową w Puławach. Mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca będzie m.in. odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Radomiu.