Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Będą podwyżki cen ciepła

wtorek, 05 lutego 2019 17:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Wprowadzenie nowej taryfy dla ciepła planowane jest na marzec albo przełom kwietnia i maja. Póki co nie wiadomo o ile złotych wyższe będą rachunki.

Przedsiębiorstwo RADPEC pod koniec stycznia skierowało do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wniosek dotyczący zmiany taryfy dla ciepła, który zakłada wzrost cen.

- Jest to spowodowane stale rosnącymi kosztami głównie w zakresie zakupu niezbędnych uprawnień do emisji CO2, ale także cen węgla i transportu. Koszty, które nie znajdują na dzień dzisiejszy pokrycia w taryfie dla ciepła wynoszą 6,8 mln zł. Aby zniwelować skutki wzrostu opłaty dla odbiorców zarząd zdecydował o przejęciu części kosztów z tytułu działalności Spółki - wyjaśnia Ewa Dobrzańska-Trela - rzecznik prasowy Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC.

 Aktualnie obowiązująca taryfa, która określana jest jako jednoskładnikowa średnia cena ciepła ogółem - razem z przesyłem znajduje się na niższym poziomie niż w latach 2014-2015.

Wprowadzenia nowej taryfy dla ciepła można spodziewać się w marcu lub na przełomie kwietnia i maja. Termin uzależniony jest od czasu trwania postępowania o zmianę taryfy. Jak dodaje rzeczniczka spółki, dopóki trwa postępowanie, RADPEC nie może informować o spodziewanej wysokości planowanej podwyżki.