Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

RADOM

UTH zaprasza przyszłych inżynierów

wtorek, 12 lutego 2019 19:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (tedyblood)
Weronika Chochoł

W środę, 13 lutego na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbędzie się „Dzień Inżyniera”. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do uczniów technicznych szkół średnich, ale także do osób, które zainteresowane są zdobyciem tytułu inżyniera. 

W ramach wydarzenia uczniowie będą mogli zapoznać się zakresem kształcenia prowadzonym na Wydziale Mechanicznym. Będzie to również okazja do tego, by poznać szanse i możliwości, jakie niesie za sobą kształcenie techniczne i tytuł inżyniera. - Uczniowie spotkają się także z przedstawicielami czołowych radomskich firm branży technicznej, m.in.: DURR Poland Sp. z o.o., GGG Sp. z o.o., PMP Poland Sp. z o.o., Radmot Sp. z o.o. Techmatik S.A. którzy zaprezentują sylwetkę inżyniera z puntu widzenia firmy, wskażą atuty płynące z wyboru dalszej ścieżki kształcenia, a następnie ścieżki zawodowej, związanej z branżami technicznymi - wyjaśnia Aneta Mirosz - rzecznik UTH. 

 Rozpoczęcie spotkania o godz. 12.00 w budynku Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu przy ulicy Stasieckiego 54 (była Krasickiego).