Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

RADOM

Podaruj swój jeden procent!

piątek, 15 lutego 2019 09:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. FirmBee (FirmBee)
Weronika Chochoł

Podatnika kosztuje to niewiele, dla potrzebujących to wielka pomoc! Warto podzielić się jednym procentem.

W Radomiu istnieje czterdzieści organizacji pożytku publicznego, które liczą na pomoc podatników. Dodatkowo w mieście swoją siedzibę ma dziesięć ogólnopolskich organizacji, które działają na rzecz potrzebujących. Podatnicy mają więc w czym wybierać. Również osoby prywatne znajdujące się pod auspicjami różnego typu fundacji apelują o wsparcie. To przede wszystkim rodzice chorych i cierpiących dzieci. 

- Każdy ma do tego prawo, urzędy nie potrącają pieniędzy z nadpłaty podatku, dlatego tym bardziej warto - zachęca Aneta Kargulewicz - rzecznik II Urzędu Skarbowego w Radomiu:

- Organizacje pozarządowe robią wiele dobrego i do swojej działalności potrzebują wsparcia - również materialnego. to jest uzasadnienie, aby skorzystać z tej możliwości i swój jeden procent podatku odpisać na rzecz organizacji, które służą człowiekowi - zachęca Biskup Radomski Henryk Tomasik: 

 Radomianie już wiedzą, z kim podzielą się jednym procentem, przeważnie mają już stałe organizacje, które wspierają co roku: 

Przypominamy, od dziś działa platforma za pośrednictwem której można rozliczyć się online. Jest to możliwe za pośrednictwem strony internetowej: podatki.gov.pl.

Zapraszamy do nas: