Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

RADOM

Czas na podatki. Gdzie je zapłacić?

środa, 20 lutego 2019 08:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Urząd Miejski w Radomiu wydał ok. 90 tys. decyzji w sprawie podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego i leśnego.

Rozpoczęło się dostarczanie podatnikom decyzji w sprawie ustalenia wysokości podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego i leśnego. Urząd Miejski w Radomiu wydał ich około 90 tysięcy. Podatek można uregulować bez prowizji:

-w placówkach pocztowych gdzie pracownik poczty w systemie elektronicznym wypełnia potwierdzenie wpłaty na podstawie danych wskazanych przez podatnika a wynikających z posiadanej decyzji podatkowej, takich jak kwota należnego podatku, terminy płatności i wysokość raty oraz numer rachunku bankowego.

-w punkcie bankowym Banku PeKaO  SA w Urzędzie Miejskim w Radomiu ul. Kilińskiego 30.  Wpłata przyjmowana jest na podstawie wypełnionego przez podatnika druku wpłaty bankowej. Druki do wypełnienia dostępne są w punkcie bankowym,

-w opłatomacie  znajdującym się w Urzędzie Miejskim w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 /w holu głównym/, po wypełnieniu elektronicznego formularza wpłaty, zgodnie z danymi wskazanymi w decyzji podatkowej.

Podatek można zapłacić także w bankachi agencjach przyjmujących wpłaty oraz za pośrednictwem platformy IBOM. Taka możliwość mają podatnicy, którzy otrzymali dostęp do informacji o zobowiązaniach wobec Urzędu Miejskiego w Radomiu. Należność można uregulować także drogą elektroniczną, dokonując przelewu z posiadanego rachunku bankowego. (za: UM Radom)