Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

Nigdy więcej takich statystyk

poniedziałek, 07 października 2013 13:33 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Od września do grudnia 2012 roku na Mazowszu zginęło na drogach 44 pieszch oraz 17 rowerzystw, zaś w regionie radomskim 14 pieszych i 4 rowerzystów. Dlatego policjanci apelują do rowerzystów i pieszych poruszających się po drogach powiatu radomskiego, aby zadbali o własne bezpieczeństwo w związku z nadchodzącą jesienną porą roku.

Policjanci apelują do rowerzystów i pieszych poruszających się po drogach powiatu radomskiego, aby zadbali o własne bezpieczeństwo w związku z nadchodzącą jesienną porą roku. Często zdarza się tak, że idziemy do szkoły, czy pracy wcześnie rano lub późnym wieczorem. Mając na uwadze jesienną aurę oraz krótszy dzień zadbajmy o to, aby być bardziej widocznym dla kierujących pojazdami - nosząc elementy odblaskowe.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu regularnie prowadzą działania, podczas których uświadamiają "niechronionych" o niebezpieczeństwach na drodze. Mundurowi uświadamiają, pouczają i rozdają elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze. Policjanci bacznie obserwują czy „niechronieni" nie łamią przepisów ruchu drogowego. Dla tych, którzy ich nie przestrzegają są mandaty i pouczenia.
Pamiętajmy, że posiadając element odblaskowy przy sobie, jesteśmy widoczni dla kierującego pojazdem nawet z odległości 150 metrów, w przypadku braku takiego odblasku, jesteśmy widoczni niespełna z odległości około 30 metrów.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Od września do grudnia 2012 roku na Mazowszu zginęło na drogach 44 pieszch oraz 17 rowerzystw, zaś w regionie radomskim 14 pieszych i 4 rowerzystów.