Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Nieruchomości szkoły dla Skarbu Państwa

wtorek, 26 lutego 2019 10:42 / Autor: Weronika Chochoł
fot. agroradom.edu.pl
Weronika Chochoł

Nieruchomości radomskiego "Agrotechnika" będą przekazane na rzecz Skarbu Państwa. To ostatni krok do podpisania aktu notarialnego ws. przejęcia szkoły przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Radomscy radni jednogłośnie zgodzili się na przekazanie rzecz Skarbu Państwa nieruchomości stanowiących własność Miasta na prawach powiatu – Radom położonych w rejonie ulic Uniwersyteckiej i Osiowej o łącznej powierzchni 79153 m kwadratowych. Dzięki temu Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej przejęty zostanie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Dzięki przejęciu zwiększą się możliwości szkoły jeśli chodzi o pracownie i wyposażenie placówki, a także unijne wsparcie - mówi wiceprezydent Karol Semik:

Zgodnie z operatami szacunkowymi sporządzonymi przez rzeczoznawcę majątkowego została oszacowana wartość nieruchomości będących przedmiotem darowizny i łącznie wynosi ponad siedem i pół miliona złotych.

Przekazanie majątku daje zielone światło do podpisania aktu notarialnego ws. przejęcia szkoły przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szef resortu rolnictwa w projekcie budżetu na 2020 rok ująć przejęcie szkoły z organu prowadzącego jakim jest Gmina Miasta Radomia.