Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

RADOM

Radomskim "Łucznikiem" do Radomia za oceanem

wtorek, 05 marca 2019 08:30 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Radomscy harcerze pod dowództwem druha Łukasza Wykroty chcą wziąć udział w jednym z odcinków rowerowej sztafety dookoła świata. Całą drogę chcą pokonać na wyprodukowanych w radomskiej Fabryce Broni rowerach „Łucznik”. Wyprawa, to próba powtórzenia historycznego wyczynu z 1937 roku.

Wyprawa pod szyldem Retro Bike Jamboree jest specjalnym etapem Bike Jamboree - rowerowej sztafety dookoła świata. W lipcu 2019 roku 7-osobowa grupa z Radomia przejedzie na zabytkowych rowerach ponad 1 000 km przez Stany Zjednoczone, od Chicago przez Radom w stanie Illinois, aż do stanu zachodnia Wirginia. To tam odbywać się będzie World Jamboree. Radomska wyprawa nawiązuje do historycznej wyprawy radomskich harcerzy z 1937 roku:

Drużynę z Radomia stworzą przedstawiciele Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów "Sprężyści" ze stowarzyszenia "Wis Radom" oraz instruktorzy Hufca ZHP Radom - Miasto. - Przed nami najtrudniejszy etap - zbiórka środków finansowych - mówi Łukasz Wykrota:

Uczestnicy wyprawy pokonają trasę na rowerach turystycznych i miejsko - turystycznych - dodaje:

Na trasie Retro Bike Jamboree, radomska drużyna planuje spotkanie z amerykańską Polonią, m.in. w Radomiu w stanie Illinois, jednej z najstarszych osad założonych przez Polaków w USA:

Patronat nad wyprawą objął prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Zapraszamy do nas: