Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Integracja młodych i seniorów

piątek, 15 marca 2019 10:57 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Inspiracją był Ignacy Paderewski, a na warsztat poszły języki obce. Za nami kolejne spotkanie z cyklu "NIEzwykła historia".

Celem projektu jest zacieśnianie relacji między pokoleniami. Uczniowie przygotowują aktywności dla seniorów. To wszystko w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii".

- Projekt adresowany jest do seniorów i młodych ludzi. Skupiamy się na zacieśnianiu więzi międzypokoleniowych, żeby zwiększyć poziom wzajemnego zrozumienia i dialogu. Żeby ludzie starsi i młodsi lepiej się rozumieli - mówi Kinga Olejarczyk z VI LO im. Jana Kochanowskiego.

Trzecie z cyklu spotkanie odbyło się w Centrum Aktywności Seniora. Składało się z wystawy poświęconej Ignacemu Paderewskiemu i warsztatów językowych.

Armand Dorosz z VI LO i Jakub Zawadzki z Zespołu Szkół Elektronicznych tłumaczą, że warsztaty językowe pozwolą seniorom poznać podstawowe zwroty w języku angielskim, które pomogą im w podstawowej komunikacji z obcokrajowcami.

Elżbieta Pomaska, pełnomocnik prezydenta ds. polityki senioralnej przekonuje, że spotkania młodych z seniorami są konieczne. Młodzież natomiast zyskuje na poznawaniu autorytetów. Tym razem wzorem był Ignacy Paderewski.

Seniorzy cenią sobie spotkania z młodzieżą. Mówią, że to wymiana doświadczeń i "można odmłodnieć".

Oskar Grzanka z VI LO im. Jana Kochanowskiego zapowiada kolejną wystawę w cyklu:

Zapraszamy do nas: