Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Zachęcają do studiowania na kierunkach technicznych

sobota, 23 marca 2019 08:06 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Zachęcenie młodzieży do studiowania na kierunkach technicznych to cel cyklu spotkań, które z inicjatywy władz miasta odbywają się w radomskich szkołach średnich.

W spotkaniach uczestniczą także pracodawcy i przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. – Przedsiębiorcy jako główną barierę rozwoju zgłaszają brak wykwalifikowanych kadr. Chodzi tu przede wszystkim o absolwentów kierunków technicznych. Na poziomie szkół średnich dobrze sprawdza się system dualny, w który mocno angażują się radomskie firmy. Dużo do zrobienia jest natomiast jeśli chodzi o kształcenie inżynierów. Stąd wziął się pomysł organizacji spotkań z uczniami – mówi zastępca prezydenta Katarzyna Kalinowska:

Na spotkaniach, które są organizowane zarówno w technikach, jak i liceach ogólnokształcących młodzież zapoznaje się ze specyfiką zarówno kierunków technicznych jak i samego zawodu inżyniera. Przedsiębiorcy zachęcają jednocześnie do podejmowania pracy w Radomiu. – Ktoś, kto skończy kierunek techniczny zawsze znajdzie dobrze płatną pracę. Trzeba przełamywać stereotypy i informować młodzież o tym, że w naszym mieście jest wiele prężnie działających firm. Są one gotowe zapewnić absolwentom dobry start i atrakcyjną ścieżkę kariery - mówi Artur Marcinkiewicz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Zakładach Automatyki „Kombud” w Radomiu:

Spotkania przedstawicieli UTH i pracodawców z młodzieżą radomskich szkół potrwają do połowy kwietnia.