Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

RADOM

Artyści lepsi od samorządowców

wtorek, 27 maj 2014 14:28 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs

"Artyści dzieciom niepełnosprawnym" - pod takim hasłem odbył się w Opocznie piknik rodzinny. Głównym jego punktem był mecz artyści - samorządowcy.

W drużynie gości zagrali m.in. bracia Mroczkowie, Piotr Świerczewski oraz znany artysta kabaretowy Tomasz Jachimek. - Gramy tak jak potrafimy. Najważniejsze jest jednak to, że ludzie przychodzą, bawią się i jeśli jeszcze przy okazji tego meczu uda się uzbierać pieniądze na jakiś szczytny cel, to tylko radość - mówi Tomasz Jachimek. Podczas pikniku Fundacja Uśmiech Dziecka to Nasz Cel zbierała pieniądze dla swoich podopiecznych, czyli niepełnosporawnych dzieci. Udało się uzbierać 3.510 zł. - Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Dzieci w naszej fundacji cały czas przybywa, dlatego każde wsparcie jest dla nas bardzo cenne - mówi Zofia Dębowska, założycielka fundacji. Sam mecz artyści - samorządowcy zakończył się zwycięstwem gości 4:1. - My jako drużyna artystów polskich trenujemy na co dzień - mówi Piotr Świerczewski, były reprezentant Polski. - Ja jako były piłkarz jestem także trenerem, który pokazuje kolegom, co powinni robić na boisku. I jak widać z efektami - dodaje. Piknik rodzinny na stadionie Ceramiki Opoczno wspólnie z Fundacją Uśmiech Dziecka to Nasz Cel przygotował Urząd Miejski w Opocznie. - Zorganizowaliśmy go w ramach Roku Rodziny. Cieszymy się, że słoneczna pogoda pozwoliła na to, by na stadion przyszły całe rodziny, aby mogły tu wspólnie w miłej atmosferze spędzić wolny czas - podsumowuje Jarosław Wiktorowicz, wiceburmistrz miasta. Patronem medialnym pikniku było Radio Plus Radom.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.