Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Pododdział szpitala w Krychnowicach bez kontraktu

wtorek, 26 marca 2019 11:24 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Od kwietnia Pododdział Terapii Uzależnienia od Środków Psychoaktywnych mieszczący się w Szpitalu Psychiatrycznym w Krychnowicach zostanie zamknięty. Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie przedłużył kontraktu ze szpitalem.

Obecnie, na leczeniu na Pododdziale Terapii Uzależnienia od Środków Psychoaktywnych przebywa czterech pacjentów. Dyrektor szpitala w Krychnowicach Mirosław Ślifirczyk uspokaja, że osoby, które zaczęły terapię będą mogły ją kontynuować jeszcze przez 8 tygodni na Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Po tym czasie, bez względu na ich stan, będą musieli opuścić szpital. Nie są jednak bez szans na leczenie. Stowarzyszenie KARAN w Radomiu podpisało z NFZ- em kontrakt na prowadzenie tego typu terapii:

Szpital w Krychnowicach jeszcze jesienią przystąpił do konkursu o prowadzenie terapii. - Przedstawił jednak niekorzystną ofertę - tłumaczy rzecznik mazowieckiego NFZ Andrzej Troszyński:

Dyrekcja szpitala w Krychnowicach odwołała się od decyzji, ale konkurs już jest rozstrzygnięty. Pozostają jeszcze negocjacje szpitala z NFZ:

Na razie szpital czeka na odpowiedź. Może to potrwać około miesiąca.