Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

RADOM

Zadbaj o kontakt "face to face"!

wtorek, 26 marca 2019 16:47 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Nic nie zastąpi kontaktu „face to face” z drugim człowiekiem – przekonują licealistki z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Natalia Janas, Paulina Baran oraz Joanna Kalinowska tegoroczne maturzystki wzięły udział w praktycznej olimpiadzie "Zwolnieni z teorii". Ich zadaniem było zaplanować i zrealizować projekt społeczny. Inicjatywa, której się podjęły, dotyczyła walki z uzależnieniem od technologii wśród dzieci i młodzieży oraz nauki budowania relacji międzyludzkich, które w XXI wieku wyraźnie zanikają. - Tłumaczymy, że media są bardzo ważnym i pomocnym elementem naszego życia, ale nigdy nie zastąpią kontaktu "face to face" z drugim człowiekiem – przekonuje Joanna Kalinowska. 

Dziewczyny najpierw spotykały się z dziećmi 6-letnimi, które uczęszczają do "zerówki", a następnie z równieśnikami w swojej szkole.

- Projekt jest już na ostatnim etapie realizacji, udało nam się przeprowadzić zarówno część dla dzieci, jak i dla naszych rówieśników. W piątek 29 marca przesłamy formularz zakończenia na platformie olimpiady. Prowadzimy też fanpage na Facebooku – dodaje uczennica VI LO.

Maturzystki o projekcie: na czym polegał i jakie było jego główne przesłanie, opowiadały w Radiu Plus Radom. Z naszymi gośćmi rozmawiała Magda Gliszczyńska