Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Kolejne sukcesy uczniów VI liceum

wtorek, 09 kwietnia 2019 09:30 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: archiwum
Elżbieta Warchoł

Sukcesy humanistów z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Bieżący rok jest nader szczodry w sukcesy humanistyczne w naszej szkole - mówi dr Adam Duszyk, nauczyciel historii. W niedzielę zakończyły się zawody centralne 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W tej bardzo trudnej olimpiadzie, w której tylko 30 uczniów z całej Polski zostaje laureatami aż dwóch uczniów jest z Kochanowskiego. Bartosz Czarnecki z klasy 3D i Filip Barański z klasy 1A. Opiekunem naukowym obu chłopców jest dr Adam Duszyk. To największy sukces VI LO w historii tej olimpiady - mówi dr Adam Duszyk.

W poniedziałek, 8 kwietnia w Gdańsku zakończył się finał 45. Olimpiady Historycznej. Przypomnę, że olimpiady humanistyczne są limitowane i limit miejsc z okręgu radomsko-kieleckiego wynosi tylko 3 uczniów. W tym roku wszyscy trzej byli z VI LO w Radomiu. Efekt końcowy: 2 laureatów i 1 finalista. Laureatami zostali Filip Główka 3D (opiekun dr Adam Duszyk), Piotr Markowski 2D (opiekunka Iwona Grześkiewicz) i Adam Guza 2D został finalistą (opiekunka Iwona Grześkiewicz). To także największy sukces Kochanowskiego w długiej historii tej olimpiady.

W ubiegłym tygodniu zakończył się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Tym razem rozbiliśmy bank. VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu ma aż 6 finalistów (w tym jednego ucznia, który jeszcze w czerwcu powalczy o tytuł laureata). I tak dr Adam Duszyk przygotował, Paulinę Delegę, Grzegorza Szabelaka, Bartosza Czarneckiego i Filipa Główkę (kl. 3D); Iwona Grześkiewicz Adama Guzę (kl. 2D) i Paweł Korba Mikołaja Kosunia (kl. 3A). Jest to olimpiada z takimi samymi uprawnieniami jak Olimpiada Historyczna.

W Olimpiadzie Polonistycznej finalistką została Paulina Delega z 3D przygotowywana przez Zbigniewa Wieczorka. Warto nadmienić, że wszystkie wyżej wymienione olimpiady zwalniają z egzaminu maturalnego oraz dają indeksy na wymorzone kierunki na najlepszych uniwersytetach. Takiej ofensywy humanistyki jeszcze w Kochanowskim nigdy nie było a to jeszcze nie koniec ponieważ jeszcze nierozstrzygnięte są dwie olimpiady - informuje Adam Duszyk

Zapraszamy do nas: