Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

RADOM

Ogrzewalnia już zamknięta

wtorek, 30 kwietnia 2019 19:21 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOPS
Elżbieta Warchoł

65 osób skorzystało w sezonie zimowym z noclegu w ogrzewalni prowadzonej przez Schronisko dla Bezdomnych.

Przed sześć miesięcy w kontenerze zapewniono 954 noclegi. W tym sezonie po raz pierwszy ogrzewany kontener wyposażony był także w zaplecze sanitarne. Ogrzewalnia zakończyła działalność 30 kwietnia.

1 listopada na placu przed Schroniskiem dla Bezdomnych przy ulicy Słowackiego 188 stanęły specjalne kontenery wyposażone w elektryczne grzejniki, krzesełka i zaplecze sanitarne. Ogrzewalnia składa się z dużego pomieszczenia z krzesłami oraz dostępem do toalety i prysznica. Była czynna w godzinach od 18.00 do 8.00. Podczas mroźnych dni ogrzewalnia otwarta była również w ciągu dnia. Jednocześnie w pomieszczeniu mogło spędzić noc 25 osób - najwięcej było 14 panów. Przyjmowane były wyłącznie osoby trzeźwe, zdrowe, sprawne, których stan zdrowia nie zagrażał ani im samym, ani innym. Osoby bezdomne mogły też liczyć na gorącą herbatę i czystą odzież. Do końca kwietnia z noclegu w ogrzewalni skorzystało 65 osób. Niektórzy wielokrotnie wracali na noc. Było też kilka osób spoza Radomia oraz dwóch obcokrajowców.

W poprzednim sezonie z ogrzewalni przy ulicy Słowackiego 188 skorzystało 68 osób. Przez ten okres w kontenerach zapewniono 855 noclegów.

Zapraszamy do nas: