Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Radomskie Centrum Sportu we wrześniu 2020 roku

czwartek, 09 maj 2019 12:57 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiedział, że Radomskie Centrum Sportu przy ul. Struga powstanie najpóźniej do września 2020 roku. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu ogłasza przetarg na dokończenie inwestycji.

Wkrótce postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a następnie w Biuletynie Informacji Publicznej MOSiR-u. Wykonawca ma być wyłoniony we wrześniu bieżącego roku i będzie miał rok na realizację prac.

 - Zdecydowaliśmy się nie skracać terminów, aby nie napotykać na trudności, których byliśmy świadkami przy pierwszym wykonawcy. Chcemy dać czas na jak najbardziej profesjonalne przygotowanie obiektów do imprez, które będą odbywać się w hali i na stadionie - powiedział prezydent Radosław Witkowski:

Przypomnijmy, umowa w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki podpisana została w październiku 2015 roku. Termin rozliczenia inwestycji ustalony został na 31 października 2019 roku. Do końca lutego MOSiR dał czas na wznowienie prac konsorcjum firm Rosa-Bud Radom i Maxto. Te jednak nie wróciły na plac budowy w związku z czym 1 marca 2019 roku MOSiR definitywnie zakończył z nimi współpracę. Prace przy budowie hali wykonane są w 85 procentach, przy stadionie natomiast w 53 procentach.

Zapraszamy do nas: