Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

RADOM

Arkowicze zaprosili na "Wielką Integrację Szkół"

piątek, 10 maj 2019 11:03 / Autor: Monika Nowakowska
foto: ks. Krzysztof Bochniak
Monika Nowakowska

Oddają część siebie, nie oczekując nic w zamian - wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" zaprosili wolontariuszy i zainteresowanych pracą wolontarystczną z Radomia i diecezji radomskiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 20 Szkolnych Klubów Młodzieżowego Wolontariatu. Kolorytu zorganizowanej po raz pierwszy imprezie pn.: "Wielka Integracja Szkół" dodali wolontariusze m.in. z: Hiszpanii, Holandii, Słowacji, Belgii i Niemiec.

Na spotkanie w klubokawiarni Arka przy ul. Chrobrego 7/9 przyszło kilkudziesięciu wolontariuszy, osoby zainteresowane pracą wolontariacką oraz studenci z kilku krajów europejskich. Spotkanie miało na celu integrację poprzez zadania zespołowe, wspólne tańce i konkursy - mówi opiekun klubokawiarni ks. Krzysztof Bochniak:

 

- Poprzez zabawę chcemy pokazać, że można się świetnie bawić bez używek - mówi współodpowiedzialna za wolontariat w Arce Agnieszka Suligowska.

Wolontariat jest jednym z głównych i pierwszych programów realizowanych przez Arkę w Radomiu. Wolontariusze są profesjonalnie przygotowywani do pracy wolontarystycznej. Przechodzą cykl szkoleń, na których uczą się m. in. współpracy, poprawnej - asertywnej komunikacji, pracy w grupie, empatii i rozwiązywania problemów. Młodzież organizuje akcje charytatywne, debaty, wieczorki integracyjne czy zbiórki rzeczowe i pieniężne:

 

Wolontariat "Arki" skupia obecnie ok. 1 300 wolontariuszy, którzy działają w 42 Szkolnych Klubach Młodzieżowego Wolontariatu.

Zapraszamy do nas: