Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

RADOM

Tysiąc kart N

wtorek, 14 maj 2019 10:30 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Pixabay/CC0
Jakub Szczechowski

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu wydał już prawie tysiąc kart N.  Z karty mogą korzystać rodziny z osobą niepełnosprawną.

Największe zainteresowanie odnotowano na samym początku funkcjonowania karty N. - Od końca sierpnia 2018 roku do końca roku 2018 zostało wydanych 735 kart, natomiast od początku tego roku do dziś wydano około 250 kart - informuje Monika Stanikowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Program adresowany jest do rodzin osoby z niepełnosprawnością zamieszkujących pod wspólnym adresem na terenie Gminy Miasta Radomia, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe, niezależnie od sytuacji materialnej, w tym również rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo – wychowawcze typu rodzinnego, jeżeli umieszczona w nich jest osoba z niepełnosprawnością. Karta uprawnia do szeregu żniżek i ulg. Więcej TU.

 Jak poinformował nas magistrat niedawno nastąpiły zmiany w regulaminie wydawania kart N. Wydział Zdrowia nie wydaje już kart na pomoc okresową. - Karta jest wydawana na okres obowiązywania: posiadanego przez dziecko z niepełnosprawnością do ukończenia 16-go roku życia aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub posiadania przez osoby w wieku od ukończenia 16-go roku życia aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem na konieczność stałej lub długoterminowej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji albo ze wskazaniem na konieczność stałego współudziału „na co dzień" opiekuna tej osoby w procesie jej leczenia, rehabilitacji i edukacji - mówi Monika Stanikowska.

Wnioski należy składać w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, pok. 180 (wejście od ul. Niedziałkowskiego) w godzinach 7.30-15.30. Mogą je zgłaszać: pełnoletnia osoba z niepełnosprawnością lub jej przedstawiciel ustawowy lub jej kurator; rodzic osoby z niepełnosprawnością; opiekun prawny osoby z niepełnosprawnością; osoba prowadząca rodzinny dom wobec swoich podopiecznych oraz naturalnych dzieci; rodzina zastępcza wobec swoich podopiecznych oraz naturalnych dzieci; dyrektor placówki opiekuńczo – wychowawczej typu rodzinnego wobec swoich podopiecznych oraz naturalnych dzieci. O szczegółach można dowiedzieć się pod nr tel. 48 36 20 290, 48 36 20 942, lub adresem e-mail: zdrowie@umradom.pl