Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Przetarg na Radomskie Centrum Sportu już w BIP-ie

wtorek, 14 maj 2019 16:20 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radomskie Centrum Sportu (fb)
Jakub Szczechowski

W Biuletynie Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu jest już ogłoszenie o przetargu na dokończenie budowy hali i stadionu przy ul. Struga oraz budowę dróg służących obsłudze Radomskiego Centrum Sportu.

Oferty można składać do 17 czerwca. Zwycięzca przetargu ma być wyłoniony we wrześniu i ma mieć rok na dokończenie inwestycji. Przypomnijmy, że prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiedział, że Radomskie Centrum Sportu powstanie najpóźniej do września 2020 roku. - Zdecydowaliśmy się nie skracać terminów, aby nie napotykać na trudności, których byliśmy świadkami przy pierwszym wykonawcy. Chcemy dać czas na jak najbardziej profesjonalne przygotowanie obiektów do imprez, które będą odbywać się w hali i na stadionie - powiedział prezydent Radosław Witkowski:

Przypomnijmy, umowa w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki podpisana została w październiku 2015 roku. Termin rozliczenia inwestycji ustalony został na 31 października 2019 roku. Do końca lutego MOSiR dał czas na wznowienie prac konsorcjum firm Rosa-Bud Radom i Maxto. Te jednak nie wróciły na plac budowy w związku z czym 1 marca 2019 roku MOSiR definitywnie zakończył z nimi współpracę. Prace przy budowie hali wykonane są w 85 procentach, przy stadionie natomiast w 53 procentach.

Zapraszamy do nas: