Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Świętowali strażacy

piątek, 17 maj 2019 16:05 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

W Pionkach świętowali strażacy. Z okazji Dnia Strażaka nie zabrakło odznaczeń, a także przekazania nowoczesnego sprzętu.

Obchody Dnia Strażaka rozpoczęła msza święta w kościele św. Barbary w Pionkach. Przewodniczył jej biskup Piotr Turzyński. W homilii mówił o służbie w ochronie drugiego człowieka, a także o misji do bycia strażakiem.

- Służyć drugiemu, zapominając o sobie, zniżając się, miłując. Nie dla zysku, nie dla sławy, nie dla znaczenia. Ryzykując czasem swoim własnym życiem i zdrowiem - służyć, ratować. To piękna misja. Być strażakiem to piękna misja. Cieszę się też, że są drużyny młodych, którzy dorastają i uczą się odpowiedzialności, zaparcia się siebie, szacunku do innych. To jest bardzo ważne - mówił bp Piotr Turzyński.

Odsłuchaj całą homilię biskupa Piotra Turzyńskiego:

Następnie strażacy przemaszerowali w pochodzie do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 4 w Pionkach. Tam odbyła się część oficjalna. Wyróżniający się strażacy zostali nagrodzeni, a niektórzy awansowani.

- To ukoronowanie naszej całorocznej działalności i podkreślenie, że to, co robimy ma sens. Samo to, że przyszło tyle ważnych osób na tę uroczystość pokazuje, że służba jest doceniana przez mieszkańców i polityków - mówi st. bryg. Marek Krassowski, pełniący obowiązki komendanta radomskiej straży pożarnej.

Straż pożarna otrzymała 4 nowe samochody ratowniczo-gaśnicze.

- Ten sprzęt pomaga nam coraz sprawniej nieść pomoc - dodaje komendant Krassowski.

W uroczystości wziął udział nadbryg. Bogdan Łasica, komendant mazowieckiej straży pożarnej. W swoim wystąpieniu mówił, że system bezpieczeństwa pożarowego w powiecie radomskim jest jednym z najważniejszych w województwie.

- To doskonała okazja, żeby podziękować wszystkim strażakom zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotnikom za ich profesjonalizm, oddanie, empatię i chęć niesienia pomocy w każdych okolicznościach - mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, a także dowódcy jednostek mundurowych.

Zapraszamy do nas: