Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

RADOM

Na Glinicach powstanie nowa sala gimnastyczna

poniedziałek, 20 maj 2019 12:46 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Za dwa lata przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Białej w Radomiu stanie nowoczesna sala gimnastyczna - to ostatnia placówka w mieście, która nie ma odpowiedniego zaplecza sportowego.

Budowa nowej sali gimnastycznej przy PSP nr 31 ruszy jeszcze w tym roku. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie prac budowlanych. - Konsekwentnie realizujemy duże i ważne dla radomskiej oświaty inwestycje. Już oddaliśmy dwie nowe sale sportowe przy ulicy Ceglanej i Kolberga. Jesteśmy też na finiszu budowy nowoczesnej sali sportowej przy ulicy Kieleckiej, a teraz ogłaszamy przetarg na budowę sali gimnastycznej przy ulicy Białej. Będzie ona nowoczesna, funkcjonalna, połączona ze szkołą. Chcemy, żeby ten obiekt był wykorzystywany nie tylko przez społeczność szkolną, ale także przez mieszkańców dzielnicy Glinice – mówi prezydent Radosław Witkowski:

Budynek PSP nr 31 to obiekt z początku lat 50. - Jest to ostatnia szkoła w Radomiu, która nie posiada sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. To inwestycja, która poprawi funkcjonalność tej szkoły i jest bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju najmłodszych. Chcę zwrócić uwagę, że szkoła jest w tej chwili ośmioklasowa, czyli ta infrastruktura będzie służyła większej liczbie uczniów – mówi wiceprezydent Karol Semik:

Nowa sala gimnastyczna będzie miała wymiary 40x20 metrów. Zgodnie z projektem powstanie także całe zaplecze sanitarne oraz szatnie. Sala będzie też dostosowana do wykorzystywania poza godzinami lekcyjnymi. Segment sportowy będzie posiadał oddzielne, niezależne wejście. – Ogłaszamy przetarg i czekamy na oferty. Do lipca 2021 roku chcemy oddać segment sportowy, który będzie niezależny od głównego budynku szkoły. Sala gimnastyczna będzie również wyposażona w trybuny. Będzie około 160 miejsc siedzących. Wystąpiliśmy również do ministerstwa sportu o dofinansowanie tej inwestycji i mam nadzieję, że uda się nam je uzyskać. W tej chwili będziemy przygotowywać również dokumentację termomodernizacji budynku szkoły – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak:

Z budowy sali cieszy się dyrektor szkoły Jacek Nowak:

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 4 czerwca.

Zapraszamy do nas: