Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

RADOM

[GALERIA] PSP 31 przyjazna środowisku!

poniedziałek, 03 czerwca 2019 16:50 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 w Radomiu obroniła ubiegłoroczny tytuł "Szkoły przyjaznej środowisku" w konkursie organizowanym przez spółkę RADKOM.

Celem konkursu jest propagowanie kwestii związanych z segregacją odpadów i ochroną środowiska. Głównym zadaniem uczestników było zbieranie i cykliczne przekazywanie do spółki Radkom odpadów o charakterze surowców wtórnych: makulatury, puszek aluminiowych, butelek plastikowych po napojach, zakrętek od plastikowych butelek po napojach oraz odpadów problemowych - zużytych baterii. W konkursie udział wzięło 18 szkół z całego Radomia, a nagrody trafiły do ośmiu najlepszych placówek.

Niedoścignioną - podobnie jak w ubiegłym roku - była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31. Oskar Marchewka i Jakub Gawor - uczniowie PSP 31 podkreślają, jak ważna jest segregacja odpadów. Nie kryją również dumy ze zdobytej przez szkołę nagrody: 

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas XIX Proekologicznego Forum Dzieci i Młodzieży w podstawówce nr 31. Jak podkreśla Jacek Nowak - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu, nie było łatwo, ale dzięki zaangażowaniu całej lokalnej społeczności główna nagroda po raz drugi z rzędu trafiła właśnie do szkoły przy ul. Białej. Udało się zebrać około 40-50 ton nakrętek. Dyrektor zwraca również uwagę na potrzebę edukowania uczniów w zakresie ochrony środowiska od najmłodszych lat: 

Z 18 radomskich szkół, które brały udział w konkursie nagrodzono w sumie 8 placówek. Organizatorzy - spółka Radkom - na ten cel przeznaczyła 27 tysięcy złotych. - Dzieci uczą się nie tylko tego, jak ważna jest segregacja odpadów, ale również i tego, że odpady trzeba zbierać. edukacja z roku na rok przynosi coraz lepsze efekty - zauważa Waldemar Kordziński - prezes Radkomu:

 

Rower za zebranie ponad 5000 puszek wygrał Adam Marchewka. Niewiele mniej aluminiowych odpadów udało się zebrać Gabrielowi Dujce, dlatego uczeń otrzymał w konkursie nagrodę dodatkową.