Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

RADOM

Tężnia solankowa już w lipcu

wtorek, 11 czerwca 2019 09:17 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Już za kilka tygodni będzie można korzystać z pierwszej w Radomiu tężni solankowej. Powstaje ona w parku na Obozisku.

Tężnia solankowa ma powstać w lipcu. Znajdzie się w rewitalizowanym parku na Obozisku.

- Wspólnie z mieszkańcamy zmieniamy Radom. W naszym mieście brakuje terenów zielonych i cieszę się, że modernizacja tego starego parku na Obozisku przebiega zgodnie z planem. Już w lipcu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji tężnię solankową, a to szczególnie cieszy, bo to projekt, który został zgłoszony przez mieszkańców Oboziska. W dalszych planach mamy prace w parkach na Gołębiowie i na Południu. Chcemy, by Radom miał jak najwięcej takich miejsc, które będą zielonymi płucami miasta – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Rewitalizacja parku na Obozisku trwa od zeszłego roku. Powstają m.in. nowe place zabaw, skatepark i siłownia. Będą też nowe, oświetlone alejki, ławki i toalety.

- To dzielnica, która się odmładza. W naturalny sposób następuje zmiana pokoleniowa. Stąd konieczność dostosowania wyeksploatowanego parku m.in. do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Oczywiście nie zapominamy o osobach starszych, dla których także ma to być atrakcyjne miejsce do odpoczynku - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zapraszamy do nas: