Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Prezydent Radomia bez absolutorium

poniedziałek, 24 czerwca 2019 17:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Radomscy radni nie przyjęli sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok i nie udzielili absolutorium prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu. Prezydent komentuje: - To decyzja czysto polityczna.

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła realizację ubiegłorocznego budżetu. Innego zdania byli natomiast radomscy radni. "Za" przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu zagłosowało dziesięciu radnych, "przeciw" było szesnastu. W przypadku projektu uchwały o nieudzielenie prezydentowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta 16 radnych było "za", 8 "przeciw".

- Na braku absolutorium świat się nie kończy i w dalszym ciągu będziemy realizować politykę zmian w Radomiu, mając świadomość, że te decyzje, że to decyzje czysto polityczne, podejmowane w kontekście wyborów parlamentarnych i tak naprawdę mam wrażenie, że nie w Radomiu, a w Warszawie - komentuje prezydent Radosław Witkowski:

 

- Głosowaliśmy przeciwko zaniedbaniom w inwestycjach miejskich - mówi przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości - Dariusz Wójcik:

 

Uzasadnienie komisji rewizyjnej do wniosku o nieudzielenie absolutorium nacechowane było wątkami politycznymi, brakowało w nim merytoryki - mówi przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej - Marta Michalska-Wilk:

 

Dziś radni nie udzielili również wotum zaufania prezydentowi miasta, pisaliśmy o tym tutaj.

Zapraszamy do nas: