Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Rodzinny piknik na placu manewrowym

poniedziałek, 01 lipca 2019 13:08 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zaprosił na dzień otwarty. "Chcemy poprawić wizerunek WORD-u, żebyśmy byli kojarzeni nie tylko z egzaminami, ale również z dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym". 

W programie imprezy znalazły się próbny egzamin teoretyczny, jazda samochodem w alkogoglach, wystawa statyczna motocykli z KSJ HusarR. Można było również poczuć się jak kierowca ciężarówki, autobusu czy motocykla - to za sprawą symulatorów jazdy. Dla najmłodszych pracownicy WORD-u przygotowali edukacyjny kącik BRD z mega grą planszową i rowerowym miasteczkiem ruchu drogowego. Można było zobaczyć również samochody egzaminacyjne kategorii B i C prawa jazdy, wsiąść do policyjnego BMW, ale także obejrzeć wyposażenie samochodu strażackiego OSP w Jastrzębi.

Dla wszystkich uczestników przygotowano także poczęstunek. O podniebienia uczestników zadbali: Kołom Gospodyń Wiejskich "Rogowianki" oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Na Ludową Nutę: 

Celem pikniku jest pokazanie mieszkańcom, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego nie musi kojarzyć się jedynie z egzaminami i stresem, ale również z dbałością o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - mówi Marcin Ciężkowski - dyrektor radomskiego WORD-u: 

Organizatorzy zapewniają, że to nieostatni tego typu piknik.